späť

Prečo práve mFondy?

V minulom článku sme si povedali, čo je to podielový fond a prečo by ste mali zvážiť tento investičný inštrument. Dnes sa pozrieme na to, prečo by ste mali investovať do podielových fondov s nami!

 

 

bez poplatkov

U nás bez poplatkov

 V mBank neplatíte žiadne poplatky za nákup, predaj a transfer podielov. Znamená to, že sa nezmenšuje váš kapitál pri investovaní, ako je to bežné u iných distribútorov a bánk, ktorí poberajú aj 5% poplatky za nákup.

 

Nečakajte ani žiadne nezmyselné kľučky v zmysle lehotových poplatkov. Aby sme to vysvetlili, veľa spoločností si účtuje poplatky za predaj podielových fondov v závislosti na dobe, počas ktorej ste mali v danom podielovom fonde zainvestované. Ďalším veľmi obľúbeným poplatkom je poplatok za minimálnu investíciu. Príklad, do 100 EUR investujete so vstupným poplatkom 4 % a od 100 EUR bez poplatku.

 

Je to jednoduché: ak investujete napríklad 1000 EUR, na vašom účte v mBank bude 1000 EUR. Neplatíte za správu účtu, ani za vedenie investičného účtu

 

S nami ponúkanými fondami je spojený jediný poplatok a to takzvaný správcovský poplatok (management fee), ktorý sa účtuje na dennej báze. O tento poplatok je už očistená aktuálna hodnota fondu a bez tohto typu poplatku nemožno fond ani nakúpiť. Takto to funguje nielen u nás, ale u všetkých distribútorov. Tento poplatok si účtuje priamo daná investičná spoločnosť - v našom prípade teda Allianz Global Investors, BNP Paribas Asset Management a Goldman Sachs Asset Management.

 

 

15eur

Môžete začať s málom

Nemusíte byť bohatí, aby ste mohli ďalej bohatnúť, príležitosť si zaslúži každý! S nami môžete začať investovať už od 15 EUR. Namiesto na sporenie tak váš trvalý príkaz môže smerovať na investovanie. Iba si vopred ustrážite, v aký dátum by vaša investícia mala prebehnúť.

 

 

laptop

Všetko na jednom účte

mBank vám poskytuje možnosť sledovania všetkých svojich investícii prostredníctvom internet bankingu. Okrem svojho bežného účtu, úverov a ďalších bankových produktov stále vidíte aktuálny zostatok na svojom investičnom účte. Všetko máte na jednom mieste – je to pohodlné a šetrí to Váš čas a peniaze. Založenie, vedenie, zrušenie investičného účtu máte úplne zadarmo! Určite oceníte užívateľské pohodlie a prehľadnosť. Svoje investície máte pod kontrolou 24 hodín denne.

 

Zadanie príkazu na nákup či predaj podielu stihnete za menej ako minútu, ak váš internet funguje, ako má. Viac než výlet na internet totiž podnikať nepotrebujete – odkiaľkoľvek online sa v akúkoľvek dennú dobu prihlásite do svojho internet bankingu a vykonáte pár kliknutí.

 

 

siroky vyber

V mBank máte naozaj na výber

 mFondy – to je naozaj široká ponuka kvalitných podielových fondov svetových i domácich značiek. Supermarket  podielových fondov vám prináša širokú ponuku finančných nástrojov, ktoré vám dávajú šancu na nadpriemerný zisk. Ak vás už úročenie vkladov neuspokojuje, môžete investovať do fondov všetkých kategóriíod rôznych správcov.

 

 

stopky

Šetríme váš čas

Pri investovaní prostredníctvom supermarketu podielových fondov nemusíte navštíviť žiadnu pobočku, vypisovať papiere, stáť v rade. Ponúkame vám rýchly, jednoduchý a pohodlný spôsob investovania.
 

 

 

vyhra

Rýchlosť, pohodlie, jednoduchosť, flexibilita

mBank vám ponúka unikátny model riadenia vášho kapitálu, v ktorom môžete slobodne presúvať prostriedky medzi vkladmi a fondmi.

 

 

bankovky

Investovanie v mBank prináša zisk

Je pravda, že investovaním (najmä do akcií) môže hodnota vašej investície dočasne aj klesať. Môžete si ale vytvoriť vlastné portfólio, v ktorom si len určitú časť svojich finančných prostriedkov umiestnite do akciových fondov a zvyšok do dlhopisových fondov alebo na sporiace účty či termínované vklady. Keď získate skúsenosti, môžete zmeniť rozdelenie investícii bez toho, aby ste niesli dodatočné náklady.

 

 

 

 

 

 

Kategórie:

Produkty, O investovaní