späť

O milionárovi, ktorý daruje svoj byt… len tak, zadarmo

Marco Robinson, muž, ktorý kedysi spával na lavičkách v parku, sa rozhodol, že túto jar niekomu daruje kúsok šťastia. Výstredný milionár však nedával hocijaký darček. Rovno trojizbový, kompletne zariadený byt v hodnote 120 000 libier (cca 137 tisíc eur).

 

Marco, 47 ročný podnikateľ z Manchestru, vlastní okolo 150 nehnuteľností po celom svete a nakrúca dokumenty pre Channel 4. Rozhodol sa, že v jednej časti dokumentu daruje jednu zo svojich nehnuteľností. „Chcem pomôcť niekomu, kto je v zúfalej situácii a nevie sa dostať z bludného kruhu,“ vysvetľoval Marco „V tomto byte si predstavujem ľudí, ktorí potrebujú domov, ktorí potrebujú útočište a pocit bezpečia. Niekoho, kto sa vďaka tomuto bytu bude opäť cítiť dôležito.“

 

Marco bol dokonca ochotný zaplatiť daň z nadobudnutej nehnuteľnosti, pokiaľ by to bolo potrebné. „Ja sám som kedysi požiadal o pomoc a dostala sa mi od ľudí, od ktorých som to nečakal. Naučili ma veriť si. Bola to ťažká cesta, ale stála zato. Začal som investovať do nehnuteľností a postupne sa učil, kde sú najlepšie miesta na kúpu. Teraz chcem niečo z toho vrátiť späť – podať niekomu pomocnú ruku, kúsok šťastia, aké som dostal aj ja vo svojich začiatkoch,“ spomína Marco.

 


Aké boli podmienky Marca pre vhodného kandidáta?

„Nájsť kandidátov bude ľahké – tých je skutočne veľa. Ťažšie bude vybrať jedného. Chcem niekoho, kto je ochotný vynaložiť úsilie, niekoho, kto je pracovitý, ale ocitol sa v nepríjemných problémoch. Snáď sa mi podarí odhaliť tých, ktorí sa len snažia zneužiť situáciu,“ približoval v zime kritéria výberu Marco.

Každý aspoň 18 ročný záujemca mal možnosť sa do 2. 2. 2017 registrovať a zaradiť sa tak na zoznam kandidátov. K registrácii musel priložiť dva odstavce textu a zdôvodniť v nich, prečo by práve on mal byt získať. Meno výhercu zatiaľ nepoznáme a možno sa ho ani nikdy nedozvieme – v jeho vlastnom záujme.

 

Kategórie:

Voľný čas