späť

Keď deti podnikajú...

Predávanie čokoládok, limonád alebo predaj kaktusov. Pokiaľ sa vaše deti už v útlom veku snažia zhodnotiť najrôznejšie veci, častokrát je to dobrým znakom. Koniec koncov, vedeli ste, že Warren Buffet robil podomový predaj ovocných žuvačiek Juicy Fruit už vo veku 6 rokov a Richard Branson už v 15 rokoch začal vydávať magazín Student?

 

Podnikavý duch, originálny nápad, detská naivnosť, nebojácnosť a podpora chápajúcich rodičov. To majú spoločné deti, ktoré už v mladom veku zarábajú viac ako ich rodičia. Stretávajú sa s významnými podnikateľmi a sú v riadiacich funkciách. Dnes vám pár z nich predstavíme.

 

 

Alina Morse
Zollipops, lízanky ochutené mlatitolom (nespôsobuje kazenie zubov), xylitolom (prírodné sladidlo), šťavou z červenej repy a stéviou – teda žiadnym klasickým cukrom, vynašla mladá podnikateľka spolu so svojim otcom už vo veku 7 rokov! Alina bola už dvakrát na návšteve v Bielom dome, ale nie ako turistka. V oboch prípadoch si ju ako oficálneho hosťa pozvala prvá dáma Michelle Obama.

 

 

Tomáš Vejmol
Len 11 ročný Tomáš z Mníšku pod Brdy sa v roku 2014 rozhodol, že si zarobí na nový počítač s kvalitnou grafickou kartou. Ako? Výrobou sušených jabĺčok. Tomáškovy křížalky si rýchlo obľúbili ľudia na sociálnych sieťach a momentálne má cez 13 tisíc fanúšikov! Tomáš si dokonca vypočítal, koľko balíčkov musí predať, aby si na počítač zarobil. V momente, kedy sa mu konećne podarilo naplniť množstevnú kvótu, počítač mu napokon daroval zelený mimozemšťan za jeho podnikavosť.

 

 

Rachel Zietz
Pokiaľ nevieš nájsť správny produkt – vyrob si ho! Zrejme týmto sa inšpirovala len 13 ročná Rachel, keď založila Gladiator Lacrosse, kvalitné a dlhotrvajúce lakrosové pomôcky. Značka začala vznikať roku 2012 hlavne z frustrácie, že Rachel nevedela nájsť vybavenie, ktoré by bolo svojou kvalitou na vysokej úrovni a zároveň cenovo dostupné. Účasť na Young Entrepreneurs Academy Program dodalo Rachel odvahu a tak vznikla značka Gladiator Lacrosse. Ako povedala Rachel: „Pokiaľ existuje problém, tak musí existovať aj príležitosť.“

 

 

Erik Finman
Erik Finman bol počas školy často šikanovaný a tak sa rozhodol, že ju prestane navštevovať. Keď Erik obdržal svojich prvých 1000 dolárov od babičky v roku 2012, rozhodol sa ich investovať do Bitcoinu. O rok a pol neskôr predal svoju investíciu za 100 tisíc dolárov a zisk použil ako 15 ročný na spustenie Botangle, online doučovaciu službu, ktorá funguje prostredníctvom video chatu a momentálne sa teší úspechu po celom svete.

 

 

Kategórie:

Voľný čas