späť

Fond NN (L) Health Care P Cap (EUR) sa stal akciovým fondom roka 2018

Akciový fond NN (L) Health Care P Cap (EUR) z rodiny fondov spoločnosti NN Investment Partners zvíťazil v kategórii Akciový fond 2018 v rámci slovenskej súťaže Fincentrum & Forbes Investícia roka 2018.

 

 

Fond NN (L) Health Care P Cap (EUR) uspel v súťaži Fincentrum & Forbes Investícia roka 2018, v ktorej zaznamenal celkový triumf v kategórii Akciový fond 2018. Zatiaľ čo väčšina podielových fondov si v minulom roku pripísala stratu, výkonnosť fondu NN (L) Health Care P Cap (EUR) dosiahla 10,8 %. Fond sa zameriava na investície do spoločností zo sektora zdravotníctva po celom svete. Patria medzi ne podniky z oblasti zdravotníckeho vybavenia a služieb, výskumu, vývoja, výroby či predaja liekov alebo biotechnologických výrobkov.„Práve v tejto fáze hospodárskeho cyklu sa darí najmä defenzívnejším titulom, čo svojou výkonnosťou potvrdzuje aj fond NN (L) Health Care P Cap (EUR). Jeho ďalší úspech nás teší a utvrdzuje v tom, že svoju prácu robíme dobre. Okrem toho je viac než povzbudzujúce a motivujúce, že nejde o prvé víťazstvo tohto fondu v odborných súťažiach a anketách na Slovensku a v Čechách,“
hovorí Jan D. Kabelka, generálny riaditeľ spoločnosti NN Investment Partners C.R., a.s. 

 

 

Portfólio fondu NN (L) Health Care P Cap (EUR) je diverzifikované v rôznych krajinách. Manažéri portfólia sa snažia zvyšovať hodnotu fondu tak, že vyberajú akcie na základe dôkladnej analýzy spoločností. Cieľom fondu nie je výplata dividend, fond všetky zisky ďalej investuje. 

 

 

Slovenská spoločnosť Fincentrum hodnotí podielové fondy už deviaty rok. Fondy sa posudzujú v šiestich kategóriách: fondy krátkodobých investícií, dlhopisové fondy, akciové fondy globálne – rozvinuté trhy, akciové fondy, komoditné fondy a zmiešané fondy.

 

 

Celé znenie správy (v PDF formáte)

 

 

 

 

 

 

 

Kategórie:

Aktuality, O investovaní