späť

Stredná a východná Európa vo výnosnosti investícií predháňa aj západné akcie

 

Trhy strednej a východnej Európy ponúkajú zaujímavý potenciál ekonomického rastu. Rekordne nízka nezamestnanosť vyvoláva v regióne tlak na rast miezd, čo umožňuje domácnostiam viac utrácať. Firmy tak prosperujú, pretože majú odbyt pre svoje produkty. Spolu s rastúcimi úrokovými sadzbami, za ktoré banky požičiavajú, rastie aj objem poskytovaných úverov. Akciám bánk, ktoré tvoria vo fonde približne polovicu aktív, toto trhové prostredie svedčí.

 

 

NN (L) International Central European Equity alebo tiež NN (L) International – Stredoeurópsky akciový fond investuje do akcií firiem, ktoré investor dobre pozná. Približne 35 % tvoria akcie obchodované na pražskej burze, 45 % majetku fondu je investovaných v Poľsku, 10 % v Maďarsku a Rumunsku. Volatilnejšie trhy (ako je Turecko alebo Rusko) nenájdete v portfóliu vôbec. Štruktúra portfólia fondu reflektuje potenciál ekonomického rastu jednotlivých trhov v regióne.

 

 

Fond patrí medzi najväčšie a najstaršie tuzemské fondy zamerané výhradne na akcie strednej a východnej Európy. Osvedčená stratégia prináša atraktívne výsledky už od roku 1997 (predtým pod názvom NN (L) International Czech/Visegrad Equity).

 

 

Prečo investovať do regiónu strednej a východnej Európy a pre koho je tento fond určený sa dočítate v priloženom dokumente.

 

Informácie o výkonnosti fondu

 

 

 

 

 

 

Kategórie:

Aktuality, O investovaní