späť

Otvorené pre otvorených

Všetko, čo je v živote človeka prvé, má zvyčajne punc jedinečnosti. Každá firma sa snaží byť za každú cenu v niečom prvá, aby tak získala jednu z najväčších konkurenčných výhod. Minimálne z pohľadu prezentácie navonok. Niekedy je to prirodzené, niekedy nasilu vytvorené. Som nesmierne rád, že pracujem vo firme, v ktorej sú mnohé veci pre mňa prvé a skutočne prirodzené.

Prvá banka bez poplatkov
Teší ma, že mBank bude prvou bankou, ktorá poskytne vedenie účtu bez poplatkov. Úplne pre každého a bez akýchkoľvek skrytých podmienok. Nie je to žiadna forma sales promotion pri spustení činnosti. Obchodný model mBank skutočne ráta s trvalým vedením účtov bez poplatkov. Musím povedať, že to bola jedna z prvých vecí, ktoré som sa o mBank dozvedel, a ktoré ma veľmi príjemne prekvapili. Neveril som, že niečo také raz príde na náš balíkový bankový trh.

Prvá internetová banka, ktorá ponúkne viac, ako len správu účtu cez internet
V ponuke mBank budú už od počiatku okrem bežných účtov s debetnými kartami, aj sporiace účty, spotrebné úvery, či úvery na bývanie. Časom pribudnú investície do fondov, kreditné karty, či poistenie. Jupííí, teším sa. Samozrejme, bežný účet si zriadim okamžite a určite budem jedným z prvých klientov pri žiadaní úveru na pozemok. Tridsiatka na krku, krátko po svadbe, najvyšší čas začať riešiť bývanie. A ak sa mi pri splácaní úverov podarí ušetriť nejaké chechtáky, rád by som sa potom pohral s investičnými fondmi. Nikdy v živote som neinvestoval, keďže nebolo čo, ale psychicky sa k tomu odhodlávam už aspoň rok.

Prvá banka pre klientov
Ako hovorí slogan na našej web stránke ?Banky by mali byť pre Klientov, a nie naopak. Taká banka existuje. Je to mBank.? Motto jednej reklamnej kampane mBank v Poľsku znelo: ?Skosztuj, to nic nie kosztuje.? Pekná slovná hračka. Voľne preložené: ?Vyskúšaj, veď to nič nestojí.? Samozrejme, je potrebné chvíľu počkať. Štartujeme už v závere roka.

Prvá banka, ktorá predstaví úplne iný model bankovníctva
mBank sa bude odlišovať od tradičných bánk z pohľadu prístupu voči klientom, prinášania inovatívnych riešení, cenovej politiky, či z pohľadu netradičnej a nekonvenčnej prezentácie. Pevne verím, že náš vstup na trh zmení pohľad mnohých ľudí na bankovníctvo. Z prvých diskusií o príchode mBank na Slovensko citujem výrok z internetovej diskusie na pocit.sme.sk: ?Myslím, že produktové a marketingové oddelenia kamenných slovenských bánk budú mať veľmi rušný a horúci koniec leta.?

Prvý blog
Toto je môj prvý blog v živote. Musíte brať na zreteľ, že je firemný. Sľubujem, že ďalšie príspevky už budú menej komerčné. :) Verte-neverte, nikto ma do toho nenútil, píšem to z presvedčenia.

Prvé diskusie na internete
Viem, že to je v dnešnej dobe nevídané, ale doteraz som sa na internete úspešne vyhýbal akýmkoľvek chatom, diskusiám, či instant messangerom. Vďaka našej prvej tlačovej správe som sa prvýkrát v živote aktívne zapojil do diskusie na internete:

http://pocit.diskusie.sme.sk/viewdiscussion.php?spoj=clanok-3449183

Teším sa, že internet bude odteraz mojím svetom. :)

Prvá otvorená banka
Dovoľujem si to vyhlásiť vzhľadom na posledné dva spomínané body a vzhľadom na cieľovú skupinu, ktorú oslovujeme. Sľubujem, že budeme komunikovať úplne otvorene a samozrejme privítame akúkoľvek konštruktívnu kritiku. Súbežne s firemným blogom spúšťame mFórum ako oficiálnu diskusnú platformu s klientmi a užívateľmi internetu. Jeden z reklamných sloganov v centrále mBank hovorí: ?Otvorené pre otvorených.? Rovnako to bude platiť aj pre našu slovenskú pobočku.

Prvá práca, o ktorej s radosťou premýšľam aj vo voľnom čase.
Konečne! :)

Myslím si, že mBank je aj prvou bankou, na ktorej príchod sa môžete tešiť. :) Tak, ako ja. Filozofia mBank ma oslovila už na prvom pohovore. Vravel som si: ?Tak na toto som už dlho čakal.? Myslím si, že človek môže robiť pre firmu marketing a komunikáciu len vtedy, ak je s firmou, značkou a produktmi úplne stotožnený. Tak, ako ja. Tu a teraz.

A čo vy?

Povedzte nám svoj názor. Otvorene. :)

  Marek Michlík
PR Manager
mBank

marek.michlik@sk.mbank.eu

Kategórie:

Aktuality