späť

Nižší úrok, ale bezkonkurenčné benefity

Ako ste už mnohí zaregistrovali, od 5. januára 2009 sme po prvýkrát v od nášho vstupu na slovenský trh znížili úrokovú sadzbu pri obľúbenom sporiacom účte eMAX. Úroková sadzba poklesla z 3,7% p.a. na 2,6% p.a. Dôležité je, že všetky ostatné benefity, vďaka ktorým je eMAX bestsellerom, ostávajú bezo zmien.

Čo nás viedlo k takémuto kroku? V prvom rade je to vstup Slovenska do eurozóny. Od 1. januára je totiž odvádzanie úrokových sadzieb napojené na základnú referenčnú sadzbu eurozóny EURIBOR. Tá po viacnásobnom znížení základných úrokových sadzieb Európskou centrálnou bankou (ECB) v poslednom polroku výrazne poklesla. Dlhodobo sme tak úrokovú sadzbu pri eMAX-e držali nad úroveň medzibankovej sadzby, od ktorej odvíjame jej výšku.

Všetky ostatné benefity pri eMAX-e však ostávajú bezo zmien. Aj naďalej si môžete užívať výhody zaujímavého zhodnotenia svojich úspor bez akejkoľvek viazanosti, bezplatné vedenie účtu, bezplatne vydanú platobnú kartu umožňujúcu okamžitý prístup k úročeným peniazom, či pripisovanie úrokov každý mesiac. Tieto výhody aj naďalej robia eMAX bezkonkurenčným produktom pre všetkých, ktorí chcú na jednej strane zhodnocovať svoje peniaze, ale na druhej strane k nim chcú mať prístup kedykoľvek bez zbytočných poplatkov a sankcií. Výhodou je mať popri eMAX-e zároveň zriadený aj bežný účet mKONTO s nulovými poplatkami za väčšinu služieb. Po ich vzájomnom prepojení si môžete kedykoľvek z pohodlia domova svoje peniaze previesť zo sporiaceho účtu na bežný účet v priebehu sekundy.

Jediným porovnateľným produktom na našom trhu je aktuálne sporiaci účet ING Konto. Ten má síce momentálne nepatrne vyššiu úrokovú sadzbu (2,75% p.a.), avšak eMAX je vďaka svojím parametrom z pohľadu klienta ďaleko flexibilnejším produktom. K sporiacemu účtu eMAX získate v mBank bezplatne vydanú platobnú kartu, vďaka ktorej platíte za nákupy v obchodoch a na internete vysoko úročenými peniazmi bez poplatku. K ING Kontu platobnú kartu nedostanete. Ak chcete mať prístup k svojím úsporám v ING, musíte si ich previesť na iný účet. Trvá to neporovnateľne dlhšie ako pri prevode peňazí medzi účtami eMAX a mKONTO. Úroky na eMAX-e pripisujeme mesačne, zatiaľčo ING tak robí štvrťročne.

Súbežne so znížením sadzieb pri sporiacom účte sme však znížili aj úrokové sadzby pri hypotékach, čo je dobrá správa pre všetkých nových žiadateľov o úver. Nevylučujeme, že po ďalších prípadných krokoch ECB smerom k znižovaniu základných úrokových sadzieb v eurozóne im budeme prispôsobovať aj náš úrokový lístok. Pochopiteľne, budú z toho profitovať všetci záujemcovia o úvery. Pre ilustráciu vám ponúkame porovnanie úrokových sadzieb pri mHYPOTÉKE za december 2008 a január 2009.  

Pre klientov, ktorí sa zaujímajú o možné vyššie zhodnotenie svojich úspor, pripravujeme možnosť investovania do podielových fondov prostredníctvom produktu mFONDY, či sporiaci účet eMAX Plus určený fanúšikom termínovaných vkladov.

Kategórie:

Zo života banky