späť

Ako zvládnuť koniec prázdnin v pohode a s prehľadom?

 

Leto, prázdniny a obdobie dovoleniek pomaly končí. Návrat z bezstarostného života v „prázdninovom móde” do pracovného režimu býva občas náročný. Máme pre vás niekoľko tipov, ako to zvládnuť.

 

 

1. Plánovanie – základ úspechu

Na čo sa pri zmene z letného do pracovného režimu zamerať, aby ste neprepadli smútku? Začnite tým, že si nastolíte rannú a večernú rutinu. Vyhnete sa tak hektickým ránam a začiatok dňa bude oveľa príjemnejší. Po návrate z práce či detí zo školy dbajte na to, aby ste mali dostatok priestoru a času na odpočinok. Večer obmedzte čas strávený pred obrazovkou, doprajte si spoločnú večeru a prichystajte si veci na druhý deň už večer.

 

 

2. Na prostredí záleží

Naše okolie má veľký vplyv na našu duševnú pohodu. Prejdite svoj domov a zbavte sa vecí, ktoré vám už neslúžia alebo pre ne nie je miesto. Urobte si zo svojho domova najpohodlnejšie, najútulnejšie a najpokojnejšie miesto, v ktorom budete radi tráviť čas – miesto na odpočinok, relax a načerpanie nových síl.

 

 

3. Urobte si čas sami na seba

Po návrate do pracovného a školského režimu si doma doprajte trochu komfortu, na ktorý ste si počas prázdnin zvykli. Zájdite si do dobrej reštaurácie, na zmrzlinu alebo na drink. Myšlienkami sa môžete preniesť späť do plážového baru a čerpať tak zo spomienok pozitívnu energiu. Kvalitný spánok je základ, preto si ho vychutnajte aj po návrate z dovolenky. Skúste si ísť občas ľahnúť skôr a pred spaním sa venovať nejakej príjemnej aktivite - čítať si knihu, prejsť sa v parku, zájsť si do kina.

 

 

4. Zorganizujte si financie

Po období letných dovoleniek, výletov, festivalov a pokiaľ máte doma školákov, tak po nákupoch školských pomôcok je september ideálny čas na to, aby ste si urobili poriadok vo financiách. Počas jesene vás čaká relatívne pokojné obdobie, ktoré môžete využiť na sporenie. Či už plánujete letnú dovolenku alebo prípravy na vianočné nákupy, môžete si na ne začať šetriť s mSporením.

 

 

 

tím mBank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas