späť

Prinášame platobnú kartu Touch card. Novú platobnú kartu, ktorá uľahčí život zrakovo postihnutým

V mBank sa dlhodobo snažíme o sprístupnenie našich služieb všetkým našim klientom. Nová Touch card je presne takým riešením pre našich klientov so zrakovým postihnutím.

 

Zvukové signály na prechode, mobilné digitálne asistenty, webové stránky prispôsobené čítačkám pre nevidomých alebo vodiace línie na podlahe sú teraz bežné veci, ktoré uľahčujú každodenný život ľuďom so zrakovým postihnutím. Ide síce len o malé veci, ale ich existencia je mnohokrát veľkým víťazstvom.

 

Jedným z takých víťazstiev môže byť aj to, že pri platení v obchode dokážu rozpoznať medzi ostatnými kartičkami v peňaženke platobnú kartu, prípadne rozlíšiť debetnú kartu od kreditnej.

 

V mBank však myslíme na všetkých klientov. A pretože chceme, aby naše produkty mohli s absolútnou ľahkosťou využívať aj zrakovo hendikepovaní, ponúkame teraz kartu Touch card od spoločnosti Mastercard.

 

Tá vďaka jedinečnému výrezu odlíši platobné karty medzi sebou. Drobné výrezy sú umiestnené na kratšej strane platobných kariet Touch card a umožňujú podľa hmatu ľahko rozpoznať typ karty:

  • Debetná karta má okrúhly výrez.
  • Kreditná karta má široký hranatý výrez.

Tento inovatívny prístup k dizajnu platobných kariet je nielen praktický, ale prináša tiež do každodenného života našich zrakovo postihnutých klientov významné zlepšenie. Pre nich je to viac než len nová karta – je to prostriedok k väčšej nezávislosti a pohodliu.

 

Ak ste dostali našu novú kartu s výrezom a nie ste zrakovo postihnutí, nemajte obavy – nejde o znehodnotenú kartu, je to len ďalší krok k zlepšeniu kvality života všetkých našich klientov.