späť

Bezpečný prístav

 

Sme už raz takí - lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Najmä v súčasnosti, keď svetu stále vládne ekonomická recesia a s ňou súvisiace nie práve pozitívne dôsledky (napr. riziko straty zamestnania,  a pod.)

Hovorí sa o „kríze dôvery“. Veru, v očiach širokej verejnosti je dôvera vo finančný systém otrasená. Kladieme si otázku: „Kam s peniazmi? Kde o ne neprídem? Kde môžem niečo získať tak, aby som mohol pokojne spávať?“

 

Klienti svojím správaním naznačili, o čo majú záujem. O istotu. Dokonca i mnohí skúsenejší klienti, ktorí okúsili i investovanie, najmä prostredníctvom podielových fondov, sa vracajú do bezpečného prístavu termínovaných vkladov a sporiacich účtov. Prečo?

I keď je pravdou, že peňažné fondy predstavujú konzervatívnu, bezpečnú časť investičnej stratégie, nedávne udalosti nás poučili, že s investovaním je ozaj spojené riziko – riziko volatility (výkyvu) i pri týchto fondoch.  Niektoré z nich nakúpili dlhopisy islandských bánk, či spoločnosti Lehman Brothers. Myslím, že nemusím pripomínať, ako to dopadlo. Došlo k preceneniu portfólia a klient na grafe vidí to, čo nečakal, či nechcel dosiahnuť - pokles. Kam teda s peniazmi, kladú si otázku... a ako som už naznačil, našli cestu, po ktorej sa v časoch obáv a neistoty vydať – cestou konzervatívneho sporenia prostredníctvom termínovaných vkladov a sporiacich účtov. Jedno ponúka zaujímavý výnos, to druhé zasa likviditu – okamžitý prístup k peniazom.

Iste, niektorí budú namietať, že úroky dnes nie sú to, čo bývali... Je potrebné pripomenúť i druhú stranu mince - tou je nízka inflácia (znehodnotenie peňazí vplyvom rastu cien).

Termínované vklady s úrokovou sadzbou vyššou ako je inflácia prinášajú zaujímavú možnosť, kam presunúť svoje úspory a reálne zhodnotiť svoj osobný majetok.

Ako som už spomínal v predchádzajúcich blogoch, je potrebné myslieť aj na zadné vrátka, vedome si vytvoriť rezervu. Minimálne 3 mesačné platy. Veru, nemajú to ľahké tí, ktorí na to nemysleli a dnes sú bez práce. Navyše v situácii, kedy získať úver už nie je také jednoduché, ako tomu bolo pred pár mesiacmi. Nech je nám práve táto doba veľkým ponaučením, že nielen spotreba a hýrenie je realitou, ale i „obdobie sucha“ a „silných búrok“.

Verím, že väčšina z vás, ktorí čítate tieto riadky, patríte k rozumným hospodárom, ktorí vedia, že po období blahobytu príde i obdobie „uťahovania opaskov“. V minulosti ľudia stavali sýpky, dnes si zakladajú bezpečné sporiace účty a termínované vklady.

Tí najšikovnejší už určite majú aj mVKLAD. Pre tých, ktorí o našom mVKLADe počuli, no stále nie sú rozhodnutí kvôli nedostatku informácií, len pripomínam, že:

 

  • mVKLAD je klasickým bankovým vkladom, chráneným Fondom na ochranu vkladov
  • mVKLAD je jedinečný svojimi nadštandardnými úrokmi
  • mVKLAD je úplne bez poplatkov
  • mVKLAD je veľmi jednoduchý na zriadenie – žiadna návšteva banky, všetko vybavíte z pohodlia domova, za pár minút, cez internet alebo telefón
  • dokonca i pri predčasnom ukončení vkladu klient získa!
  • nepodlieha kurzovým rizikám
  • je prístupný už od 200 eur / 6025,20 Sk
  • mVKLAD poráža infláciu a prináša vám nástroj reálneho zhodnotenia vášho majetku

 

mVKLAD je jednoducho bezpečným prístavom pre vaše peniaze.

 

Viac sa o tomto bezkonkurenčnom vkladovom produkte dozviete tu.

 

Kategórie:

Aktuality, Produkty