späť

Bezúročné obdobie na kreditnej karte?

O používaní kreditnej karty panuje celý rad mýtov. Napríklad ten, že platiť kreditnou kartou je nevýhodné, pretože vždy platíte veľké úroky. Neverte všetkému, čo sa povráva a presvedčte sa s nami o výhodách kreditky.

 

V mBank máte k dispozícii takzvané bezúročné obdobie v dĺžke až 54 dní. Počas tejto doby vôbec neplatíte žiadne úroky. Kreditka vďaka tomu predstavuje ideálnu možnosť, ako si bezúročne požičať peniaze od banky.

 

Ak vám banka kreditnú kartu ponúkne, znamená to, že vás považuje za dôveryhodného klienta. Kreditnú kartu nedostane automaticky každý, komu sa zachce, ale len dôveryhodný solventný zákazník. Na rozdiel od debetnej karty totiž pri platení kreditnou kartou čerpáte peniaze banky, nie z vlastného účtu. A ak my veríme vám, potom sa spoľahnite, že aj vy môžete dôverovať nám. :)

 

 

A ako je to teda so spomínaným bezúročným obdobím?
Pri bezhotovostných transakciách s mKreditkou vám požičiavame až na 54 dní bez úroku.

A takto to funguje:

  1. Najskôr si pri zriadení kreditnej karty zvolíte, kedy chcete dostávať výpis transakcií. Od neho sa potom odvíja dátum splácania a bezúročného obdobia. Každých 30 dní vám automaticky pošleme výpis transakcií s uvedením dátumu splatnosti.
  2. Platíte kreditkou.
  3. Príde vám výpis podľa dátumu, ktorý ste si zvolili a od dátumu vyhotovenia výpisu máte ešte 24 dní na splatenie požičanej sumy.
  4. Celkové bezúročné obdobie je tak maximálne 54 dní. Odporúčame teda nastaviť si výpisy tak, aby deň výpisu + 24 dní vychádzal tesne po výplate. Tým budete mať istotu, že na účte vždy budete mať peniaze na splatenie sumy, ktorú ste na kreditke utratili.

Napríklad ak máte výplatu vždy okolo 10. v mesiaci, môžete si nastaviť dátum výpisu okolo 20. dňa v mesiaci. Tak vám vždy 20. príde výpis a do 14. nasledujúceho mesiaca splatíte kreditku.

Keď koniec bezúročného obdobia pripadne na nedeľu alebo štátny sviatok, posúva sa dátum splatnosti o deň a splátku stačí uhradiť až v pondelok, respektíve prvý nasledujúci pracovný deň.

 

Ak do dňa splatnosti uhradíte dlžnú sumu v plnej výške, neplatíte vôbec žiadne úroky.

 

U nás si splácanie kreditky môžete automaticky nastaviť v rámci žiadosti, prípadne kedykoľvek zmeniť v internetovom bankovníctve a nič za to neplatíte. Takže na splatenie dlžnej čiastky nemusíte myslieť, urobíme to za vás. Ako na to? Čítajte ďalej.  :)

 

 

Ako funguje splatenie kreditky?
Žiadna zložitá matematika, ale pre istotu si to ešte nakreslíme.


Je možné aj nastavenie nižšej mesačnej splátky než 100% požičanej sumy. V žiadosti o mKreditku si možno zadarmo nastaviť automatické splátky vo výške, ktorá vám osobne vyhovuje. Nechceme vás totiž obmedzovať vôbec v ničom.

 

Nastaviť si môžete splátku od 3% do 100%. V prípade, že si nastavíte splátku nižšiu ako 100%, nezabudnite, že z nesplatenej sumy vám úroky účtované budú (a aj spätne z už zaplatenej čiastky - upresnené 14. 6. 2017). Ak si potrebujete požičať a chceli by ste radšej splácať dlhšie obdobie, odporúčame vám skôr pôžičku.

 

Radšej ešte raz upozorníme - bezúročné obdobie platí pre všetky vaše bezhotovostné operácie. Na hotovostné (napr. výber z bankomatu) sa vzťahujú pravidlá z úrokového lístka.

 

Ak kreditnou kartou od mBank zaplatíte aspoň 50 € pri VISA Classic alebo 100 € pri VISA Gold mesačne, máte jej vedenie úplne zadarmo. Za vedenie mKreditky, s ktorou platíte menej alebo si ju chcete nechať napríklad ako finančnú rezervu, účtujeme 1,50 €  mesačne.

 

Či už sa rozhodnete kreditku aktívne využívať, alebo ju chcete mať len ako spomínanú rezervu, vďaka bezplatnej službe automatická splátka sa nemusíte báť, že by ste bezúročné obdobie prepásli. mBank za vás zadarmo postráži, kedy je potrebné splátku uhradiť, a vy sa tak vyhnete zbytočnému plateniu úrokov.

 

 

Ešte niečo navyše
K mKreditke si navyše môžete uzavrieť aj výhodné cestovné poistenie, poistenie schopnosti splácať a poistenie zneužitia karty. To ak chcete mať ešte väčšiu istotu a absolútny pokoj na duši. Zriadenie všetkých spomínaných poistení je rýchle a jednoduché. Pohodlne si ich dohodnete cez internetové bankovníctvo alebo mLinku, takže nemusíte nikam chodiť a môžete šetriť energiu na nákupy.

 

A ešte dobrá rada: Keď požiadate o mKreditku do 31. 8. 2015, získate až do konca roka 2015 1% späť z každej zaúčtovanej platby, ktorú kreditnou kartou od mBank uskutočníte. Každý cent sa predsa počíta. :) 

 

 

Rýchla rekapitulácia:

  • Máte až 54 dní, kedy neplatíte úroky
  • Bezúročné obdobie sa počíta 24 dní od vyhotovenia výpisu
  • Bezúročné obdobie sa týka všetkých bezhotovostných platieb
  • Automatickú splátku kreditky si môžete nastaviť zadarmo v žiadosti a neskôr si ju podľa potreby zmeniť v  IB
  • Z každej platby vám až do konca roka 2015 vrátime 1%, stačí si zažiadať o mKreditku do 31. 8. 2015

 

 

Ako sa kreditka účtuje a čo znamená bezúročné obdobie teraz už viete, takže po objednaní svojej novej mKreditky už môžete myslieť len na nákupy. :

Kategórie:

Aktuality, Produkty