späť

5 vecí, za ktoré ľudia míňajú majland, ale vy by ste ich asi nechceli

Hovoríte si občas, že by ste mali menej míňať za nezmysly a viac šetriť? Možno sa vaše svedomie trochu upokojí, keď si prečítate nasledujúci výpočet najväčších hlúpostí a zvláštností, za ktoré sú ľudia ochotní míňať od stoviek eur po tisícky. Vaše výdavky sú v porovnaní s týmito nákupmi určite úplne racionálne alebo aspoň nie úplne nezmyselné.


Stovky plastík, aby ste vyzerali ako Barbie a Ken

Väčšina ľudí v živote nepodstúpi ani jednu plastickú operáciu. Iní sa pod nôž vydajú hneď niekoľkokrát. Američan so slovenskými koreňmi Justin Jedlica šiel na operáciu približne 200x. A to preto, aby vyzeral ako panáčik Ken. Možno sa budete čudovať, ale v tejto snahe nie je sám. Ľudí, ktorí chcú vyzerať ako Ken alebo Barbie, sú na celom svete desiatky. Plastickí chirurgovia to určite vítajú.


Face-lift pre psa
Tibetský Mastiff, pes, ktorý váži okolo 70 kilogramov, bol v Číne pred niekoľkými rokmi jedným zo symbolov bohatstva. Pretože čínski boháči u týchto psov oceňovali hlavne mohutný vzhľad, v čase vrcholiacej popularity plemena (okolo roku 2013) nechávali svojim psom vkladať silikónové implantáty. Jeden z majiteľov chcel svojej fenke nechať urobiť face-lift, aby vyzerala mladšie. Operácia sa ale nepodarila, zviera počas nej zomrelo a Číňan následne požadoval po klinike 130 tisíc eur ako náhradu.


Žltý zub
Pokazený a žltý zub by ste si asi za normálnych okolností nekúpili. Keď ale taký pokazený zub pochádza z úst Johna Lenonna, tak sa kupec nájde hneď. Nepohľadný zub Johna Lenonna si v roku 2011 kúpil v aukcii kanadský zubár Michael Zuk. Zaplatil za neho viac ako 20 tisíc eur. Údajne mal v pláne získať zo zuba Lenonnovu DNA a nechať z nej zosnulého hudobníka naklonovať.


Káva z cibetčího trusu
Cibetková káva alebo Kopi Luwak je jedna z najluxusnejších káv na svete. Za kilo tejto kávy zaplatíte obyčajne viac ako 400 eur. Prečo? Kávové zrná Kopi Luwak musia prejsť tráviacim traktom cibetiek, tam skvasia a získajú špecifickú chuť. Zberači najskôr musia v prírode nazbierať dostatok trusu a z neho ručne vybrať plody kávovníka. Cibetky pojedajúce tieto plody sa zatiaľ nedarí chovať v zajatí, takže zber ich trusu je časovo pomerne náročná vec.


A tiež zo slonieho...
Kanaďan Blake Dinkin šiel na výrobu luxusnej kávy od lesa. Pretože cibetky majú príliš malý trus, rozhodol sa kŕmiť kávovými bôbmi slony. Založil značku Black Ivory Coffee a predáva jej v prepočte za 950 eur za kilogram.
 

Kategórie:

Produkty

Tagy:

nezmysly