späť

Nakupovanie cez internet? Na Slovensku každodenná záležitosť

 

Nákupy na internete sa u nás tešia stále väčšej obľube. Neobmedzujeme sa ale len na slovenské prostredie. Podľa našej analýzy patrí k najobľúbenejším e-shopom Slovákov čínsky Aliexpress. Vysoko sa umiestnil tiež Amazon.

 

A aký bol online nákupný rok 2017 v číslach? Kým v roku 2016 urobili Slováci na internete v 1 270 758 transakcií, v roku 2017 to bolo len do novembra minimálne o 200 tisíc viac. V predvianočnom období už tradične čísla narástli najviac. Slovenskou špecialitou sú nákupy po malých čiastkach, preto im vyhovujú najmä e-shopy, v ktorých je poštovné zadarmo, bez nutnosti nakúpiť za určitú sumu. S množstvom platieb sa rástol aj ich objem, a to o 30 %. Počas roka až do septembra išlo totiž v priemere o sumu 4,3 milióna eur, v októbri a novembri už ale Slováci minuli v priemere takmer 6 miliónov eur mesačne.

 

Súčasný trend potvrdzujú aj klienti mBank. Je ale potrebné zdôrazniť, že mBank je lídrom v internetovom bankovníctve. Práve naši klienti teda vykonávajú elektronické transakcie vo väčšej miere, ako tí ostatní. S našou novou mobilnou aplikáciou sú teraz navyše platby ešte jednoduchšie, takže ich tento rok zrejme opäť pribudne.
 

Kategórie:

Voľný čas