späť

mBank radí - Vlastný bankový účet deti naučí zaobchádzať s peniazmi

 

Všetci dbáme na to, aby sa našim deťom v škole darilo a domov nosili dobré známky. Avšak nie všetko sa naučia v škole. Existuje mnoho vecí, ktoré naše ratolesti musíme naučiť sami. Máme na mysli napríklad finančnú gramotnosť a zaobchádzanie s peniazmi, čo deti v budúcnosti rozhodne ocenia. Ako na to? Dávajte im vreckové a založte vlastný bankový účet, na ktorý im môžete pravidelne posielať peniaze.

 

 

Vreckové je pre deti ako výplata, ktorá prichádza v pravidelných intervaloch. Naučia sa peniaze neminúť okamžite, ale rozložiť si ich na dlhšie časové obdobie. Navyše majú ideálnu príležitosť odložiť si časť vreckového a šetriť na niečo, po čom skutočne túžia.

 

Frekvencia a výška vreckového by sa mala líšiť podľa veku dieťaťa. O tom, koľko peňazí je ideálne dávať žiakom prvého a druhého stupňa základnej školy sa viac dozviete v našich videách:

 

 

 

 

Vreckové je obzvlášť dôležité pri stredoškolákoch. Okrem peňazí, ktoré má dieťa na zábavu, môže časť vreckového slúžiť taktiež k zaplateniu obedov v škole alebo MHD. Študenti tak lepšie pochopia, že z výplaty sa musia hradiť nevyhnutné výdaje na bývanie, jedlo a mnoho ďalších, čo si možno vôbec neuvedomujú.

 

 

 

Viete, ako vaše deti rozumejú financiám?
Chcete si vyskúšať, ako sa vaše deti orientujú vo svete financií? Vyplňte si s nimi náš test a hneď uvidíte, či všetkému rozumejú alebo niečo potrebujú vysvetliť:

 

 

Podľa ankety mBank ľudia dávajú svojim deťom mesačne vreckové do 4 eur
Aj napriek mnohým odporúčaniam nie je možné jednoznačne určiť, aká výška vreckového je ideálna. Na základe výsledkov našej facebookovej ankety, ktorej sa zúčastnilo 112 ľudí, sme zistili, že rodičia dávajú svojim deťom mesačne najčastejšie do 4 eur (64 hlasov). Ďalších 25 ľudí svojim potomkom dáva peniaze v rozmedzí 5–15 eur, 13 hlasujúcich naopak volí čiastku 31 eur a vyššie. Zvyšných 10 užívateľov dáva deťom vreckové v rozmedzí 16 – 30 eur mesačne.

 

 

Kam môžete vreckové svojim potomkom posielať? Na bankový účet mKonto pre deti
Vlastný účet je ideálna príležitosť, ako sa deti naučia zaobchádzať s peniazmi. Naše mKonto pre deti navyše ponúka mnoho výhod, ktoré im vo vzdelávaní pomôžu.

 

Platobnú kartu si pravdepodobne praje každé malé dieťa, ktoré chodí nakupovať s rodičmi a vidí, že práve s ňou platia najčastejšie. K nášmu účtu im preto od 8 rokov ponúkame bezkontaktnú platobnú kartu, s ktorou majú 3 výbery mesačne z akéhokoľvek bankomatu na Slovensku zadarmo. Navyše majú k dispozícii taktiež internet banking a mobilnú aplikáciu s pasívnym prístupom, takže si tu napríklad skontrolujú zostatok a prevedú peniaze medzi vlastnými účtami. Vďaka využívaniu platobnej karty, internet bankingu a mobilnej aplikácie sa deti okrem hotovosti naučia využívať aj ďalšie formy platenia, čo je v dnešnom svete veľká výhoda.

 

mKonto pre deti svojim malým majiteľom pomáha sporiť na vlastné sny. Ponúka im až 4 sporiace účty s výhodným úrokom, ktoré si môžu ľubovoľne pomenovať. Jeden môže deťom slúžiť k sporeniu na nový bicykel, ďalší napríklad na bábiku.

 

Aj keď majú deti k dispozícii svoj vlastný účet, rodičia na nich môžu neustále dohliadať. Podľa potrieb dieťaťa môžu napríklad nastavovať denné a mesačné limity účtu a mať pohyby peňazí denne pod kontrolou. Nemusia sa báť, že dieťa ihneď minie všetko, čo na účte má.

 

Mať vlastný detský účet sa jednoducho oplatí a vaše ratolesti to v budúcnosti ocenia. Okrem toho vám budú vďačné i okamžite, pretože s platobnou kartou v peňaženke sa budú cítiť ako dospelí a pritiahnu pozornosť svojich rovesníkov. 
Skúste naše mKonto pre deti založiť aj vašim potomkom a ich príprava na dospelosť môže začať!

 

Skúste naše mKonto pre deti založiť aj vašim potomkom a ich príprava na dospelosť môže začať!

Kategórie:

Aktuality, Produkty