späť

Na ceste Českom bez hotovosti, no len s nabíjačkou - druhá časť

V druhej časti môjho dvojtýždňového cestovania s mobilnou appkou od mBank po Česku som navštívil ďalšie zaujímavé miesta, na ktorých som za zážitky platil iba mobilom. Cieľom mojej cesty bolo zažiť čo najviac adrenalínu, avšak bez hotovosti. Podarilo sa mi to? Prvý článok si prečítajte tu.

 

Čo som navštívil v druhom týždni?   
● Chodník v oblakoch,
● Dolná oblasť Vítkovice,
● vyskúšal som si gyroskop,
● wellness v Brne,
● navštívil som priepasť Macocha a
● sadol do lietadla, v ktorom som bol sám.

 

 

Konečne viem, prečo sa Chodník v oblakoch volá Chodník v oblakoch. V ten deň bolo úplne zlé počasie a jedinú vec, ktorú som z chodníka v oblakoch videl, boli oblaky. Prečo som bol z toho prekvapený? Haha. Appkou som zaplatil za lanovku a vstup na chodník, odkiaľ (verím) musí byť nádherný výhľad na celé okolie. Aspoň mám dôvod sa sem vrátiť.

 

Lepší výhľad ma však čakal z Bolt Tower v národnej kulturnej pamiatke Dolná oblasť Vítkovice. Bývalý najväčší zamestnávateľ v Československu vedel, ako udržať svojich zamestnancov v pohode. Keďže sa tu kvôli výrobe železa pracovalo pri vysokých teplotách, ako jedni z mála mali povolené dať si počas pracovnej doby čapované pivo. Ako to viem? Mal som jedno veľké šťastie - viezol ma sem taxikár, ktorý mi prezradil, že tu kedysi pracoval. Hore z Bolt Tower je super výhľad na celú priemyselnú zónu a navyše za zákusok sa tam dá zaplatiť appkou.

 

 

 

Len pár krokov od Bolt Tower je múzeum vedy a techniky, kde majú vlastný gyroskop. Ten sa okrem iného používa aj na tréning astronautov a budúcich pilotov. Či odporúčam? Ak máš pevný žalúdok, áno, haha.

 

 

 

Keďže bol môj prvý týždeň cestovania po Česku trochu náročný, wellness v Infinit Maximus v Brne bol presne to, čo som potreboval. Rôzne saunové procedúry ma celkom bavili ale úplne najlepšie bolo ochladzovacie jazierko v strede saunového sveta. Viem si to celkom živo predstaviť v zime, ako sa pokúšam rozbiť ľad vlastným telom, len aby som sa po saune mohol ochladiť.

 

 

Hneď za Brnom sa nachádza priepasť Macocha, kde sa dá aj za vstup do jaskyne zaplatiť mobilnou appkou mBank. Plavba člnom cez jaskyňu je zážitok, ktorý nezažiješ len tak hocikde.

 

 

Mojou poslednou zastávkou bolo KOVOZOO, čo je ako keby zoologická záhrada so zvieratami z kovu. Viac ma ale zaujali skutočné kovové monštrá a vtáky, ktoré tu majú. Hlavnou expozíciou je bývalé dopravné lietadlo, do ktorého som mohol vojsť a pozrieť si aj kokpit. Prvýkrát som bol v lietadle úplne sám, haha! Nájdete tu aj staré električky či trabanty alebo maják.

 

 

Cestovanie po Česku iba s mobilnou appkou mBank a nabíjačkou pokladám za úspešné. Za všetky adrenalínové zážitky som zaplatil bez problémov appkou a nemusel sa vôbec starať o hotovosť. Naučil som sa lietať, oddýchol si vo wellness, poriadne sa vybláznil na gyroskope a pozrel sa z lietadla očami pilota.