späť

Účty od mBank - od narodenia už navždy

Svojmu dieťaťu môžete založiť prvý bankové konto hneď po narodení a vkladať mu naň peniaze na školu alebo koníčky, na ktoré ho budete chcieť prihlásiť. Až povyrastie, jednoducho mu budete dávať vreckové rovno "na kartu", nie do peňaženky, takže ho nikdy nevytrúsi z vrecka. A až dostane svoj prvý občiansky preukaz, začne sa o svoje financie starať samo, pretože ste mali dosť času ho poriadne na takú zodpovednosť pripraviť. Celé je to veľmi jednoduché - prečítajte si, ako založiť mKonto pre deti, ako neskôr prejsť na produkt pre stredoškolákov a nakoniec aj pre dospelých.


mKonto pre deti
0-15 rokov

Detské konto si dieťa nemôže založiť samo, musí to urobiť jeho rodič alebo zákonný zástupca alebo opatrovník. Okrem občianskeho preukazu k tomu bude treba tiež rodný list budúceho klienta (alebo uznesenie o opatrovníctvo, poručníctvo apod.). Po celý čas užívania detského účtu zostane plnoletý zástupca dieťaťa jedinou osobou, ktorá môže vykonávať mimobankové prevody v internetovom a mobilnom bankovníctve. Dieťa môže vykonávať len prevody medzi vlastnými účtami (teda detským kontom a svojimi sporiacimi účtami). Akonáhle dieťa oslávi 8. narodeniny, je možné mu k jeho mKontu zaobstarať platobnú kartu, s ktorou môže bezplatne vyberať z bankomatov a platiť u obchodníkov. Limity platieb a výberov sú samozrejme defaultne nastavené na nízke sumy a iba rodič môže schváliť ich zmenu. Keď klient dosiahne 15 rokov a dostane občiansky preukaz, nemôže ho už zastupovať iná osoba - je teda čas na zmenu účtu.


Majiteľ mKonta pre deti dosiahne 15 rokov - a čo ďalej?
Ak sa váš potomok rozhodne účet v mBank zachovať a teda prejsť na mKonto #navlastnetriko, musí sa do 60 dní od dátumu svojich 15. narodenín osobne dostaviť na pobočku, priniesť so sebou svoj občiansky preukaz a spísať žiadosť o zmenu údajov. Tú môže vyplniť naozaj až po vydaní svojho občianskeho preukazu, pretože do nej bude vypisovať údaje uvedené na preukaze. Žiadosť si môže v pokoji predvyplniť doma, prípadne mu s vyplnením môžete pomôcť. Potom sa už len stačí dostaviť na pobočku, ktorú si v žiadosti zvolí.


Nebojte sa, to, že má vaše dieťa predložiť občiansky, mu niekoľkokrát pripomenieme správou v internetovom bankovníctve a aj vás o tom informujeme. Keby to nestihlo, jeho zmluva s mBank automaticky zanikne. Aj potom si ale môže znovu požiadať o konto u nás.
mKonto #navlastnetriko
15-18 rokov

Hlavnou myšlienkou bankového účtu pre teenagerov bolo im ponúknuť plnohodnotný účet, ale s ohľadom na to, že ešte nemajú vlastný príjem. Výhodou mKonta #navlastnetriko je vedenie účtu aj karty úplne zadarmo a bez podmienok, no bez možnosti požiadať si o úver. Rovnako ako s mKartou pri  detskom účte je s mKartou #navlastnetriko možné vyberať 3x mesačne zadarmo z akéhokoľvek bankomatu v SR a v zahraničí sú všetky výbery nad 70 eur (ekvivalent v cudzej mene) takisto zdarma.


V deň nasledujúci po 18. narodeninách klienta sa mKonto na vlastné triko automaticky zmení na štandardné mKonto. Prechod je plynulý, automatický, bez nutnosti čokoľvek riešiť alebo dokladať a týka sa aj všetkých sporiacich účtov. Platobná karta zostáva rovnaká, a aby aj naďalej bolo jej vedenie a výbery z bankomatov zadarmo, treba si zapamätať pravidlá pre mKonto, konkrétne sumu 70 eur.

mKonto
18 + rokov

Aj vedenie bežného účtu je u nás zadarmo a to aj vrátane platobnej karty, pokiaľ s ňou mesačne miniete aspoň 70 eur. Ak miniete v niektorom mesiaci menej, za vedenie karty sa vám zaúčtuje poplatok 1,30 eur. Ale úprimne - kto z nás minie menej ako 70 eur mesačne? Ak ste vlastníkom úverového produktu v mBank, tento poplatok odpadá, aj keď 70 eur mesačne kartou neminiete.


 

Kategórie:

Produkty