späť

Nie je sporenie ako sporenie. U všetkých je ale najdôležitejšie začať

 

V týchto dňoch si uvedomujeme viac než inokedy, ako je dôležité myslieť na záložný plán a šetriť si na horšie časy. Ekonomická situácia nás aj nášho okolia sa môže rýchlo zmeniť, a práve úspory nás môžu v takýchto mesiacoch zachrániť. Užívajte si život naplno, a pritom šetrite. Vieme ako na to!

 

 

Ako veľké majú byť úspory?
Pochopiteľne je to individuálna záležitosť, ale obecné odporúčanie uvádza čiastku zhodnú s 3-6 platmi. Táto krátkodobá úspora je považovaná za pohotovostné peniaze, ktoré dokážu jedinca podržať v prípade výpadku príjmu ako napríklad z dôvodu straty zamestnania alebo úrazu. Je dôležitá ale aj pri nečakaných udalostiach, napríklad poruchy spotrebičov ako práčka, kotol alebo chladnička. Vyhnite sa pôžičkám aj na tieto „malé“ čiastky.

Je ale potrebné myslieť na to, že tieto úspory je potrebné zase doplniť, pokiaľ na nich siahneme, a znovu si vytvoriť čiastku, ktorá nám dáva pocit bezpečia.

 

 

Ako vlastne šetriť?
Každý k sporeniu pristupuje inak. My sme rozdelili „sporičov“ do dvoch skupín:

 • Číslo 1: „Vnútorne cítim, že sa mi nedarí sporiť“ – pokiaľ sa s touto vetou stotožňujete, je pre vás ideálne sporiť s mSporením. Vďaka nemu môžete šetriť peniaze s každou platbou. Ak máte pocit, že veľa utrácate, budete súčasne sporiť po malých čiastkach. Nastaviť si môžete aj trvalý príkaz na menšiu čiastku, ktorou si budete posielať pravidelne platby na sporiaci účet.
  Priemerne si klienti mBank odkladajú 3-4 % z platieb – to znamená, že keď mesačne utratíte 800 EUR, tak sa vám automaticky odloží mesačne 24 alebo 32 EUR. Za rok tak môžete nasporiť aj čiastku 400 EUR. Tak nezúfajte, mSporenie vám ukáže, že sporiť môže každý!
   
 • Číslo 2: „Darí sa mi sporiť, ale ešte nemám úsporu v doporučenom rozmedzí 3-6 platov“ – ak ste sa už rozhodli sporiť, prekonali ste tú najťažšiu časť a tou je začať! Rozhodne vytrvajte, nie každý má to šťastie, že dokáže nasporiť obrovské čiastky za krátky čas. Dôležité je si opakovať, že je na mieste trpezlivosť a pokiaľ si počkáte, vráti sa vám na pocite bezpečia a radosti.Ako vám so sporením môže pomôcť mBank?
Ak potrebujete podporiť v sporení, sme tu pre vás! Za prvé sa môžete vyzbrojiť funkciou mSporenie vo svojej mobilnej aplikácii

 

 

mSporenie – čo to je?
Funguje na hravom princípe – pri každej platbe si uložíte časť peňazí na mSporenie na jednotlivé ciele, ktoré si vytvárate podľa svojich preferencií

 • môžete si nastaviť až 8 cieľov
 • môžete si vybrať niekoľko mechaník:
  • pri každej platbe sa zaokrúhli platená čiastka na XX a rozdiel medzi reálnou cenou a zaokrúhlenou prevedie na mSporenie
  • pri každej platbe sa z mKonta prevedie vami vybraná čiastka (0,5 - 2 EUR)
  • pri každej transakcii sa na mSporenie odloží 1-10 % z platenej čiastky
 • na mSporenie si môžete nastaviť trvalý platobný príkaz
 • akonáhle si určíte čiastku, ktorú chcete nasporiť, a dátum, kedy ju budete chcieť dosiahnuť, dostanete nápovedy, koľko si mesačne odkladať aby ste svoj cieľ splnili.

 

 

Pokiaľ vám ale mSporenie nevyhovuje, pre klientov, ktorí preferujú klasický sporiaci účet máme riešenie v podobe eMax Plus.

 

Pamätajte, že najdôležitejšie je vždy začať a byť vytrvalý. Pokiaľ ale utratíte viac, než ste chceli nezúfajte, aj zajtra je deň na to začať sporiť!

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategórie:

Aktuality, Produkty