späť

Platobná karta Mastercard – pohodlné platenie na celom svete

Na trhu platobných kariet je značka Mastercard jednou z najznámejších na svete.  U mnohých je synonymom pre kreditné karty, málokto však vie, že Mastercard má vo svojom portfóliu aj debetné karty vystavované k bankovým účtom. Ak máte účet v mBank, môžete ju získať zdarma.

 

V dnešnom článku sa dozviete:

  • aké výhody v sebe ukrýva kreditka Mastercard od mBank
  • prečo sa oplatí vlastniť debetnú kartu Mastercard k účtu mKonto
  • čo zahŕňa cestovné poistenie, ktoré je súčasťou Zlatej mKarty
  • čo je vernostný program Matercard Priceless Specials

 

 

Kreditná karta Mastercard sa oplatí doma aj v zahraničí

Výhody kreditnej karty Mastercard môžeme rozdeliť do dvoch skupín. Prvú skupinu tvoria všeobecné výhody kreditných kariet, druhú skupinu výhody, ktoré sú špecifické konkrétne pre kreditnú kartu Mastercard.


 

Všeobecné výhody kreditných kariet

Najväčšou výhodou kreditiek je, že sú dodatočnými finančnými prostriedkami, ktoré vám banka poskytne na základe vašej bonity. Inak povedané, peniaze na kreditnej karte sú formou úveru, ktorý máte k dispozícii, kým nevyčerpáte jeho limit. Kreditnou kartou môžete platiť za produkty a služby, aj si z nej vyberať hotovosť v bankomatoch či presúvať peniaze na svoj bežný účet prostredníctvom internet bankingu a mobilnej aplikácie banky.

 

Samozrejme, ako pri každom úvere, aj ten na kreditnej karte je potrebné splácať. Veľkou výhodou však je, že ak minutú sumu vrátite na kartu v dobe jej splatnosti, nezaplatíte žiadny úrok. Celý mesiac tak môžete využívať peniaze banky zadarmo. Jednotlivé banky majú dobu splatnosti nastavenú individuálne.

 

Napríklad mBank umožňuje vrátenie peňazí až do 24 dní po skončení zúčtovacieho obdobia (po skončení mesiaca). To znamená, že ak zaplatíte vašou kreditnou kartou niečo hneď v prvý deň mesiaca, máte až 54 dní na vrátenie tejto sumy. Ak zaplatíte v posledný deň mesiaca, zaplatiť aspoň minimálnu splátku musíte do 24 dní. Peniaze, ktoré na kartu v dobe splatnosti nesplatíte sa úročia. Výnimkou je len výber z bankomatov. Peniaze, ktoré vyberiete, sa úročia hneď, neplatí pre ne bezúročné obdobie.

 

Výhody kreditnej karty Mastercard

Možno to poznáte aj z reklamy – mať kreditnú kartu Mastercard je na nezaplatenie. Obzvlášť, ak si ju vybavíte v mBank. V tom prípade môžete využívať skutočne mnoho jej výhod:

  • dlhá doba splatnosti – až 24 dní po skončení zúčtovacieho obdobia
  • vysoký úverový limit – až do 6 500 €, pri mKreditke Plus dokonca až do 16 500 €
  • výbery z bankomatu doma aj v zahraničí nad 50 € máte s mKreditkou Standard bez poplatku
  • kvalitný vernostný program Mastercard Priceless Specials s množstvom zliav u obchodníkov
  • bezkontaktné platenie, platenie hodinkami aj mobilom
  • možnosti zvýhodnených poistení – cestovné poistenie, poistenie nákupu, poistenie online identity, poistenie zneužitia karty, poistenie schopnosti splácať,...

 

 

Debetná karta Mastercard k účtu zadarmo? Áno, v mBank.

O tom, že je mKonto od mBank skutočne unikátnym a mimoriadne výhodným produktom svedčí i fakt, že aj celosvetovo uznávanú debetnú kartu Mastercard môžete k účtu získať zdarma. A to aj so všetkými jej výhodami.

 

Ak máte v mBank otvorený bankový účet, na výber máte klasickú mBank kartu VISA alebo Mastercard a Zlatú mBank kartu Mastercard. Za ich vydanie neplatíte a rovnako tak ani za ich vedenie, ak máte na účte mesačné obraty v určitej výške – pri klasickej debetnej karte minimálne 70 € a pri zlatej karte 400 €.

 

Ak by sme porovnali výhody klasickej a zlatej Mastercard karty, zistili by sme, že zlatá debetná karta Mastercard disponuje viacerými zaujímavými výhodami. Okrem napríklad možnosti bezkontaktného platenia, platenia hodinkami a mobilným telefónom či možnosti využívať výhody vernostného programu Mastercard Priceless Specials, ktoré sú súčasťou aj klasickej karty, Zlatou mBank kartou Mastercard získate naviac všetky výbery z bankomatov na Slovensku aj v zahraničí a celoročné cestovné poistenie pre celú rodinu úplne bezplatne.

 

 

Cestovné poistenie k platobnej karte platné pre celý svet

V prípade, že sa rozhodnete pre Zlatú mKartu Mastercard, získate automaticky aj cestovné poistenie pre všetkých vašich najbližších členov rodiny s platnosťou pre celý svet. Jedná sa o skutočne kvalitné poistenie, ktoré okrem iného zahŕňa napríklad poistenie liečebných nákladov v prípade akútneho ochorenia či úrazu, úrazové poistenie - trvalé následky a smrť následkom úrazu, poistenie zodpovednosti za škody na majetku a zdraví tretích osôb či poistenie batožiny. 

 

 

Využívajte vernostný program Priceless Specials naplno

Vernostný program Mastercard Priceless Specials je roky veľmi obľúbenou službou, ktorú poskytuje Mastercard majiteľom niektorej z kariet z ich portfólia. Jediné, čo je potrebné spraviť, je registrovať svoju kartu Mastercard do programu Priceless Specials. Po overení vašej karty získate prístup k zľavovým kupónom, ktoré vás oprávňujú nakupovať výhodnejšie u množstva vybraných obchodníkov.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Kategórie:

Produkty