Limity bezkontaktných platobných kariet

Bezkontaktné transakcie prostredníctvom debetnej platobnej karty vydanej k účtu mKonto, kreditných kariet mKreditka, mKreditka e-Shop a mKreditka Plus a debetnej karty vydanej k účtu mKonto Biznis do výšky 50 EUR je možné vykonať bez potvrdenia prostredníctvom PIN kódu. Banka si vyhradzuje právo aj pri bezkontaktných transakciách do 50 EUR kedykoľvek požadovať potvrdenie transakcie prostredníctvom PIN kódu.

 

Bezkontaktná transakcia do výšky 50 EUR je možná len na niektorých typoch terminálov, na ktorých je daná bezkontaktná funkcionalita implementovaná.

 

Všetky bezkontaktné transakcie vo výške 50 EUR a viac je nutné potvrdiť prostredníctvom PIN kódu. Bezkontaktná transakcia vo výške 50 EUR a viac je možná len na niektorých typoch terminálov, na ktorých je daná funkcionalita implementovaná.

 

Pravidlá pre bezkontaktné transakcie sú platné iba na území Slovenskej republiky. V prípade bezkontaktných transakcií v zahraničí sa riadia bezkontaktné transakcie štandardami pre bezkontaktné transakcie danej krajiny a nastaveniami zahraničných POS terminálov.