Pravidelné investovanie je šikovná možnosť, ako získať nadpriemerené výnosy a zároveň znížiť riziká spojené s investovaním.

4 dôvody, pre ktoré sa oplatí investovať pravidelne

1. Pohodlné investovanie

Žiadne prehrabávanie sa v grafoch a urputné sledovanie finančných búrz. Jednoducho si nastavíte trvalý príkaz na ľubovoľnú sumu, a potom sa už nemusíte o nič starať.

2. Racionálne návyky

Investovanie môžu ohroziť napríklad nepremyslené rozhodnutia na základe emócií. Práve pravidelnosť a vopred nastavená výška investície vás pred nimi ochránia.

3. Výška investícií

Nemusíte byť milionárom. Pri podielových fondoch ide skôr o pravidelnosť a investovať môžete pokojne aj menšie sumy. Minimálna výška investície u nás je 15 EUR.

4. Metóda primerovania

Vo svoj prospech využijete aj kolísavosť trhu. V období rastu sa vložené peniaze zhodnotia a pri poklese nakúpite za investované prostriedky viac podielových jednotiek.

Výhody investovania v mBank

Rovnako ako jednorazové investície, aj pravidelné investovanie v mBank je bez vstupných a výstupných poplatkov.

Minimálna výška investície je 15 EUR, takže môžete investovať bez toho, aby ste ohrozili svoj rozpočet.

Na výber budete mať z vyše troch desiatok fondov od troch investičných spoločností.

Prečo investovať pravidelne?

Ako na to? Jednoducho cez internet banking

1. V internet bankingu, v sekcii „Moje investičné portfólio“ zvoľte v menu možnosť „INVESTOVAŤ PRAVIDELNE“.

 

2. Potom stačí iba vybrať fond, vyplniť všetky parametre a žiadosť potvrdiť v mobilnej aplikácii mBank alebo pomocou autorizačnej SMS. A je z vás investor!

 

 

TIP: Pravidelnú investíciu si môžete zriadiť rovno aj pri nákupe podielových fondov. Pri nákupe jednoducho zakliknite možnosť „Chcem investovať každý mesiac“.