Ako pridať platobnú kartu do mobilu alebo hodiniek

Čakáte na doručenie a aktiváciu karty, no potrebujete kartou platiť už teraz? Alebo ste kartu stratili, nová je ešte na ceste k vám ale vy potrebujete platiť za nákupy a služby tak ako vždy? Alebo si chcete do mobilu či hodiniek pridať svoju virtuálnu platobnú kartu? Je to jednoduché, stačí pár klikov v aplikácii a platby kartou mobilom alebo hodinkami sú vám k dispozícii.

Čo je dobré vedieť

 • Pre využívanie niektorej z uvedených služieb je potrebné, aby ste mali zariadenie s podporou NFC platieb a nainštalovanou a spárovanou mobilnou aplikáciou mBank.
 • Po doručení platobnej karty na vašu adresu je stále potrebné ju aktivovať, aby ste mohli kartu využívať naplno (napr. vyberať z bankomatu, ktorý bezkontaktné výbery nepodporuje). Môžete tak urobiť v mobilnej aplikácii, prostredníctvom internet bankingu alebo mLinky.
 1. ˇPo prihlásení sa do aplikácie kliknite v dolnej časti obrazovky na „Produkty“ následne na záložku „KARTY“. Kliknite na obrázok karty, ktorú chcete aktivovať.


 2. Uvidíte informácie o vašej karte ako meno a priezvisko, platnosť a jej stav. Kliknite na „Pridať do Google Pay“. 3. V ďalšom kroku kliknite na „Potvrdiť“. 4. Teraz si kartu pridáte do Google Pay - potvrdíte súhlas s podmienkami služby.


 5. Hotovo. Vaša karta je aktívna a môžete ju použiť všade tam, kde sú možné bezkontaktné platby (prípadne bezkontaktné výbery na bankomatoch, ktoré takéto výbery podporujú). Pred prvým použitím si ešte skontrolujte a prípadne upravte limity na karte. 

 

 1. Prihláste sa do mobilnej aplikácie. Zvoľte „Produkty“ a kliknite na kartu, s ktorou chcete platiť, ale ešte vám nebola doručená.

 2. Uvidíte základné informácie o vašej karte ako meno a priezvisko alebo jej stav. Kliknite na „Detaily karty“ v pravom hornom rohu zobrazenej karty.
  Detaily karty

 3.  V ďalšom kroku kliknite na „Nastaviť PIN“.
  Nastaviť PIN
 4. Zvoľte a potvrďte PIN kód na karte.
  Zvoliť a potvrdiť PIN

 5. Po úspešnom nastavení PIN kódu si môžete zobraziť údaje o karte. Tie následne opíšete do jednej z aplikácii (Wallet, Garmin Conect, Fitbit, Mi Fit).