Ako pridať platobnú kartu do mobilu alebo hodiniek

Čakáte na doručenie a aktiváciu karty, no potrebujete kartou platiť už teraz? Alebo ste kartu stratili, nová je ešte na ceste k vám ale vy potrebujete platiť za nákupy a služby tak ako vždy? Alebo si chcete do mobilu či hodiniek pridať svoju virtuálnu platobnú kartu? Je to jednoduché, stačí pár klikov v aplikácii a platby kartou mobilom alebo hodinkami sú vám k dispozícii.

Čo je dobré vedieť

 • Pre využívanie niektorej z uvedených služieb je potrebné, aby ste mali zariadenie s podporou NFC platieb a nainštalovanou a spárovanou mobilnou aplikáciou mBank.
 • Po doručení platobnej karty na vašu adresu je stále potrebné ju aktivovať, aby ste mohli kartu využívať naplno (napr. vyberať z bankomatu, ktorý bezkontaktné výbery nepodporuje). Môžete tak urobiť v mobilnej aplikácii, prostredníctvom internet bankingu alebo mLinky.
 1. ˇPo prihlásení sa do aplikácie kliknite v dolnej časti obrazovky na "Produkty" následne na záložku "Karty". Kliknite na obrázok karty, ktorú chcete aktivovať.


 2. Uvidíte informácie o vašej karte ako meno a priezvisko, číslo účtu ku ktorému bola karta vydaná, platnosť a jej stav. V dolnej časti obrazovky kliknite na "Pridať kartu" 3. Pozrite si infografiku so stručným popisom nasledujúcich krokov. Kliknite na červené tlačidlo "Ďalej" 4. Kliknite na "Ďalej" 5. Nastavte si PIN ku karte


 6. Teraz si kartu pridáte do Google Pay - potvrdíte súhlas s podmienkami služby.


 7. Hotovo. Vaša karta je aktívna a môžete ju použiť všade tam, kde sú možné bezkontaktné platby (prípadne bezkontaktné výbery na bankomatoch, ktoré takéto výbery podporujú). Pred prvým použitím si ešte skontrolujte a prípadne upravte limity na karte. 

 

 1. Prihláste sa do mobilnej aplikácie. Zvoľte „Produkty“ a kliknite na kartu, s ktorou chcete platiť, ale ešte vám nebola doručená.

 2. Uvidíte základné informácie o vašej karte ako meno a priezvisko alebo jej stav. Kliknite na „Detaily karty“ v pravom hornom rohu zobrazenej karty.
  Detaily karty

 3.  V ďalšom kroku kliknite na „Nastaviť PIN“.
  Nastaviť PIN
 4. Zvoľte a potvrďte PIN kód na karte.
  Zvoliť a potvrdiť PIN

 5. Po úspešnom nastavení PIN kódu si môžete zobraziť údaje o karte. Tie následne opíšete do jednej z aplikácii (Wallet, Garmin Conect, Fitbit, Mi Fit).