Dočasné blokovanie platobnej karty

Dočasné blokovanie platobnej karty

 

Neviete nájsť svoju kartu a nie ste si istí, či ste ju stratili alebo niekde len odložili? S nami máte možnosť v takýchto chvíľach svoju kartu dočasne zablokovať. To všetko rýchlo, bez poplatkov a bez nutnosti kontaktovať mLinku alebo chodiť na pobočku. Keď kartu nájdete, dočasnú blokáciu jednoducho vypnete, a kartu môžete opäť využívať.

 

 

 1. Ak ešte mobilnú aplikáciu nemáte, stiahnite si ju z Google Pay alebo App Store alebo Huawei App Gallery a následnej spárujte s účtom.

 2. Prihláste sa do aplikácie. V spodnej časti obrazovky kliknite na "Produkty" a v ďalšom kroku na položku "Karty". Kliknite na kartu, ktorú chcete zablokovať.
   

 3. Zobrazia sa detaily o karte. Kliknite na "Bezpečnosť".


 4. V dolnej časti obrazovky aktivujete položku „Dočasné zablokovanie karty".  Od tejto chvíle nie je možné kartou dočasne platiť.


 5. Keď budete chcieť svoju kartu opäť odblokovať, stačí zobraziť detaily karty a potom kliknúť na červené tlačidlo "Odblokovať kartu".


 1. Po prihlásení sa do internet bankingu kliknite v hornom menu na "PRODUKTY" a následne na položku "Karty - Všetky".


 2. Uvidíte vaše platobné karty mBank. Kliknite na kartu, ktorú chcete zablokovať.


 3. Zobrazia sa podrobnosti o zvolenej karte. V pravej časti obrazovky nájdete položku „Dočasná blokácia karty“ s prepínačom, pomocou ktorého kartu dočasne zablokujete.


 4. V mobilnej aplikácii alebo pomocou SMS kódu potvrdíte, že kartu skutočne chcete dočasne zablokovať.


 5. Od tejto chvíle nie je možné kartou dočasne platiť.


 6. Keď budete chcieť svoju kartu opäť odblokovať, stačí zobraziť detaily karty, a pomocou prepínača "Dočasná blokácia karty" kartu odblokovať. Operáciu potvrdíte a s kartou môžete opäť platiť.


Najčastejšie otázky