Virtuálna platobná karta

Čakáte na doručenie a aktiváciu karty, no potrebujete kartou platiť už teraz? Alebo ste kartu stratili, nová je ešte na ceste k vám ale vy potrebujete platiť za nákupy a služby tak ako vždy?

Ak máte zariadenie s operačným systémom Android, podporou NFC platieb a nainštalovanou mobilnou aplikáciou mBank, nie je to problém. Pridajte si kartu do telefónu vďaka službe Google Pay a môžete ňou platiť už o pár minút.

  • Ak ešte aplikáciu pre Android nemáte nainštalovanú, stiahnite si ju.
  • Návod na spárovanie aplikácie s účtom nájdete tu.

UPOZORNENIE: V tejto chvíli je možné aktivovať ešte nedoručenú kartu len pre debetné karty Mastercard v kombinácii so službou Google Pay. O prípadnom rozšírení na iné kartové spoločností a alebo platobné služby vám určite dáme vedieť.  1. Po prihlásení sa do aplikácie kliknite v dolnej časti obrazovky na "Financie" následne na záložku "Karty. Kliknite na obrázok karty, ktorú chcete aktivovať.


  2. Uvidíte informácie o vašej karte ako meno a priezvisko, číslo účtu ku ktorému bola karta vydaná, platnosť a jej stav. V dolnej časti obrazovky kliknite na "Pridať kartu"  3. Pozrite si infografiku so stručným popisom nasledujúcich krokov. Kliknite na červené tlačidlo "Ďalej"


  4. Kliknite na "Ďalej"


  5. Nastavte si PIN ku karte


  6. Teraz si kartu pridáte do Google Pay - potvrdíte súhlas s podmienkami služby.

  7. Hotovo. Vaša karta je aktívna a môžete ju použiť všade tam, kde sú možné bezkontaktné platby (prípadne bezkontaktné výbery na bankomatoch, ktoré takéto výbery podporujú). Pred prvým použitím si ešte skontrolujte a prípadne upravte limity na karte.Dôležité: Po doručení platobnej karty na vašu adresu je stále potrebné ju aktivovať, aby ste mohli kartu využívať naplno (napr. vyberať z bankomatu, ktorý bezkontaktné výbery nepodporuje). Môžete tak urobiť v mobilnej aplikácii alebo prostredníctvom internet bankingu.