Je veľa vecí, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť vašej karty. Našťastie je však aj veľa možností, ako môžete svoju kartu rýchlo a jednoducho zabezpečiť. Nemusíte nikam telefonovať či chodiť. Všetko zvládnete za pár sekúnd rovno z apky alebo internet bankingu. Pripravili sme pre vás prehľad užitočných bezpečnostných funkcií, ktoré vám pomôžu zvládnuť každú situáciu.

Ukradli mi kartu

Ukradli mi kartu

Ukradnutú či stratenú kartu je najlepšie bez váhania natrvalo zablokovať. Potom už bude dobrá akurát tak ako záložka do knihy.

Viac o zablokovaní karty o Ukradli mi kartu
Nemôžem nájsť kartu

Nemôžem nájsť kartu

Kartu síce máte, no vôbec si nemôžete spomenúť kde. V takom prípade sa oplatí kartu dočasne zablokovať. A keď sa „zrazu objaví“, môžete ju jednoducho odblokovať a používať ďalej.

Viac o dočasnom zablokovaní karty o Nemôžem nájsť kartu
Čo keď niekto pozná môj PIN?

Čo keď niekto pozná môj PIN?

Pokiaľ sa obávate, že váš PIN pozná niekto, kto by ho poznať nemal, môžete si ho jednoducho zmeniť.

Viac o zmene PIN kódu o Čo keď niekto pozná môj PIN?
Chcem zmeniť limity na karte

Chcem zmeniť limity na karte

Potrebujete obmedziť výšku platieb na internete? Alebo vás čakajú vyššie výdavky než zvyčajne? Limity na vašej karte zmeníte na pár klikov. K pôvodnému nastaveniu limitov sa môžete kedykoľvek vrátiť.

Viac o zmene limitov o Chcem zmeniť limity na karte
Chcem zablokovať niektoré platby

Chcem zablokovať niektoré platby

Bezkontaktné platby, zahraničné platby, výbery z bankomatov, platby na termináloch, platby na internete, a dokonca aj platby pomocou magnetického prúžku. Ktorýkoľvek typ platieb si môžete jednoducho zablokovať.

Viac o blokovaní platieb o Chcem zablokovať niektoré platby

Chcem mať prehľad o zamietnutých transakciách

Je dobré vedieť, ktoré platby sa z nejakých dôvodov neuskutočnili. Keď, napríklad, zabudnete, že máte zablokované platby na internete, príde vám upozornenie, že sa pri nákupe online nepodarilo zaplatiť.